GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Kakelplatta (dds) 4621004

nr 462 1004

Kakelplatta (dds)

Wilhelm Kåge (1889-1960), Gustavsberg studio, 15, 5x15, 5, signerad a tergo med Kåges brunda studiohand samr '42', produktionsskada, lagning

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.700 kr

måndag 23 april 2007

  • Tema
  • 23 apr

KÃ…GE

Tema april på Metropol är W

Läs mer om KÃ…GE
Gustavsbergs Studio