GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Kakelplatta (dds) 4621004
nr 462 1004
Kakelplatta (dds)
Wilhelm Kåge (1889-1960), Gustavsberg studio, 15, 5x15, 5, signerad a tergo med Kåges brunda studiohand samr '42', produktionsskada, lagning
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.700 kr
måndag 23 april 2007
1.000 kr
1.200 kr
1.300 kr
1.600 kr
Gustavsbergs Studio